Skip links

Bo Studio

Fotografia wnętrz dla studia projektowego Bo Studio

Fotografia wnętrz na zlecenie projektanta zdecydowanie różni się od sesji realizowanych dla np prywatnych właścicieli na potrzeby sprzedaży lub wynajmu.  Główną różnicą jest to, że mamy do czynienia z wnętrzem, które musi być pokazane zgodnie z wizją jego projektanta. Tymczasem fotografowanie wnętrza na np wynajem to czysta dokumentacja tego co zastaliśmy na miejscu. Czasami wzbogacona co najwyżej skutecznym home stagingiem.

W przypadku tej konkretnej sesji wnętrze zostało całkowicie wystylizowane przez Justynę – stylistkę, z którą współpracuje.  Zarówno sama stylizacja, jak i sposób kadrowania i obróbki finalnych zdjęć skonsultowany został z Bogną,  właścicielką Bo Studio i projektantką tego wnętrza. Zależało nam na tym, aby stylizacja “tchneła życie” we wnętrze a natualne oświetlenie i edycja zdjęć pasowała do wizerunku firmy Bo Studio. 

Techniczne aspekty fotografii wnętrz

Jestem zwolennikiem doświetlania zdjęć zewnętrznymi źródłami światła. Jednak w przypadku tego wnętrza starałem się korzystać z tego rozwiązania jak najmniej. Przede wszystkim dlatego, że podczas sesji trafiliśmy na bardzo słoneczny dzień.  Ale również samo wnętrze, było na tyle jasne, że nie wymagało bardzo mocnego doświetlania. Chciałem również uniknąć zbyt sztucznego looku zdjęć, który tworzy się czasami, jeśli nadużyje się lamp błyskowych.

Fotografia wnętrz z uzupełnieniem stylizacji

Finalny efekt nie byłby tak dobry, gdyby nie odpowiednia stylizacja wykonana przez Justynę z Just Home Staging.

Była to już nasza kolejna realizacja, która udowodniła tylko, jak bardzo ważna jest praca z ludzmi, którzy mają podobną wizję. Praca z Justyną ma też tę zaletę, że podczas samej sesji mogę zająć się w 100% zdjęciami wiedząc, że to ona pilnować będzie właściwego ułożenia dodatków w kadrze.

 

Jak zawsze dzięki za przeczytanie całości. W najbliższym czasie na pewno podziele się z Wami technicznymi aspektami zdjęć i ich edycji. A w międzyczasie zachęcam Was do śledzenia mojego Facebooka i Instagrama. Inne sesje realizowane dla projektantów wnętrz możecie zobaczyć np. tutaj

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604