Skip links

Dlaczego akurat fotografia wnętrz?

No właśnie, dlaczego akurat fotografia wnętrz? Dlaczego przy tylu dziedzinach fotografii zdecydowałem się skupić akurat na tym? Jaką drogę przeszedłem aby dojść tu gdzie jestem teraz?

Prawda jest taka, że o tym, że jestem dziś fotografem, jak to często bywa zadecydował przypadek. Jasne, interesowałem się fotografią, mieszkając w mojej rodzinnej Gołdapi uczęszczałem na zajęcia koła fotograficznego. A po przeprowadzce do Warszawy kupiłem lustrzankę. Dużo czasu spędzałem na włóczeniu się po mieście szukająć ciekawych, streetowych kadrów.

fotografia wnętrz, ulica
W fotografii ulicznej zawsze lubiłem takie wyczekane kadry
fotohgrafia wnętrz, ulica, morze

Swoimi zdjęcia chwaliłem się na Tumble’rze, który swoją drogą, mimo że nie logowałem się tam od 5 lat wciąż jest dostępny. Także jeśli ktoś chciałby zobaczyć moje streetowe początki to zapraszam na: https://www.matpawelski.tumblr.com

fotografia wnętrz, most, rzeka

Z każdej zagranicznej podróży starałem się przywozić jak najwięcej ulicznych kadrów. Szukająć czegoś innego niż klasyczne pejzaże i obrazki z podróży.

fotografia wnętrz, człowiek, autobus

Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że raczej nie mam szans na utrzymanie się z takiej fotografii. Dlatego też była to tylko odskocznia od mojej codziennej pracy w korporacji.

fotografia wnętrz, ręka

Dopiero kiedy zacząłem fotografować swojego brata, który wpadl na pomysł założenia bloga, okazało się że z czasem może to przynosić jakieś korzyści finansowe. Do dziś, jeśli dogrzebiecie się do początku bloga możecie zobaczyć tam moje zdjęcia.

fotografia wnętrz, moda, płaszcz

Równolegle zacząłem uczyć się w warszawskiej Akademii Fotograficznej, w której mogłem podszkolić warsztat a przy okazji rozwinąć się twórczo. W 2015 roku rzuciłem wypowiedzeniem w pracy i zostałem fotografem:)

Współpracująć z moim bratem udalo mi się wiele nauczyć a przy tym pogodzić pracę zawodową z hobby. Podczas kilku lat współpracy zrobiliśmy wspólnie sesje dla kilku dużych marek odzieżowych a nawet kampanie reklamową dla jednego z większych banków.

fotografia wnętrz, moda, płaszcz

Pierwsza fotografia wnętrz

Dopiero w 2018 roku miałem możliwość zrobienia pierwszej sesji zdjeciowej mieszkania na wynajem. Do dyspozycji miałem tylko jeden, szeroki, manualny obiektyw a moja wiedza w dziedzinie fotografii wnętrz ograniczała się do zrobienia bracketingu zdjęć i połączenia ich techniką HDR.

fotografia wnętrz, mieszkanie, kanapa
Zdjęcia z mojej pierwszej sesji zdjęciowej mieszkania na wynajem

Po kilku pierwszych sesjach zrozumiałem, że nie podoba mi się efekt uzyskiwany tą techniką i zaczałem pracować łącząć naturalne zdjęcia ze światłem błyskowym. O swoim sposobie pracy i edycji zdjęć napisze na pewno więcej za kilka dni, w kolejnym wpisie.

fotografia wnętrz, mieszkanie, kanapa, wanna
To zdecydowanie moja ulubiona sesja

Od tamtej pory zacząłem systematycznie współpracować z biurami nieruchomości, biurami projektowymi ale także prywatnymi właścicielami nieruchomości. Fotografia wnętrz stała się moją główną dziedziną pracy.

Mam nadzieję, że w tych kilku zdaniach udało mi się przedstawić moją drogę do tego gdzie teraz jestem jako fotograf. Tych z Was, którzy chcieliby mnie śledzić zapraszam na moje media społecznościowe:

Facebook
Instagram

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604

Polecam rówież sprawdzenie krótkiego artykułu w którym opisuje jak przygotować swoją nieruchomość do sfotografowania.