Skip links

Poziom III - Warszawa

Fotografia wnętrz dla studia projektowego Poziom III

Fotografia wnętrza mieszkania w Warszawie to moja pierwsza realizacja dla studia projektowego Poziom III. Tym razem do sfotografowania miałem 3 pokojowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Tak jak pisałem wcześniej, przy okazji sesji dla Bo Studio, sesja dla projektantów wnętrz rządzi się swoimi prawami. Najważniejszą rzeczą jest to, aby zdjęcia odpowiadały wizji studia projektowego. Zaczynając od sposobu kadrowania a na sposobie obróbki kończąc. Patrząc na finalny efekt sesji mam wrażenie, że udało nam się ten efekt uzyskać.

W przypadku tej konkretnej sesji wnętrze zostało całkowicie wystylizowane przez Kasię i Asię – założycielki Studia Poziom III. 

Techniczne aspekty fotografii wnętrz

Całe wnętrze fotografowałem z użyciem światła błyskowego, jako uzupełnienie światła zastanego we wnętrzu. Z racji tego, że zarówno ściany jak i sufit w mieszkaniu były białe to właściwe odbicie światła nie sprawiało mi większych problemów. Jednak przy kadrach kuchni, w których widać było zarówno salon jak i część jadalnianą mieszkania, musiałem zmodyfikować sposób oświetlenia. Wykorzystałem wtedy duży ośmiokątny softbox (zwany potocznie octą), który pozwolił mi na równe oświetlenie całego planu.

Fotografia wnętrz z uzupełnieniem stylizacji

Dziewczyny z Poziom III zadbały o to, aby wnętrze uzupełnione było pasującymi dodatkami ale jedniocześnie aby nie było przytłoczone zbyt dużą ilością dodatków. Z racji tego, że podczas sesji, korzystam z tabletu na którym wyświetlam aktualny kadr, to podczas zdjęć mogliśmy wspólnie zadbać o to aby każdy dodatek znajdował się we własciwym miejscu.  Praca w taki sposób jest niesamowitym ułatwieniem zarówno dla mnie jak i klienta.  Klient może na bierząco widzieć kadr jaki powstaje a ja mam podgląd na żywo wszystkich zmian a kadrze.

Jak zawsze dzięki za przeczytanie całości. W najbliższym czasie na pewno podziele się z Wami technicznymi aspektami zdjęć i ich edycji. A w międzyczasie zachęcam Was do śledzenia mojego Facebooka i Instagrama.

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604