Skip links

Into the las

Fotografia wnętrz kontenerów morskich

Into the Las to projekt do którego mam sentyment z dwóch powodów. Po pierwsze był to chyba pierwszy projekt, który pojawił się w serwisie Slowhop. Kolejna sesja dla tego serisu to Dom w Zbożu.  A po drugie, co istotniejsze jest to obiekty mojego Brata i jego Żony. Oba kontenery znajdują się w Sojczynku na Podlasiu. Jest to rodzinna wieś mojego Taty. Także jak sami widzicie fotografia wnętrz może też być sentymentalna:)

Techniczne aspekty fotografii wnętrz

Z technicznego punktu widzenia, sesja Into the Las była bardzo przyjemna i nie wymagająca. Przede wszystkim dlatego, że cały kontener, z racji dużych okien jest świetnie naświetlony. Z tego względu, podczas całej sesji ani razu nie użyłem lampy błyskowej (którą używam niemal w 99% swoich sesji). Największą trudnością było zmieszczenie się ze statywem i jednoczesne znalezienie szerokich kadrów. Każdy kontener ma około 35m2. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, znajdziedzie w nich sypialnie, pełnoprawną kuchnie oraz stół dla 4 osób. Więc jak nie trudno sobie wyobrazić miałem trochę gimnastyki ze statywem.

Fotografia wnętrz z uzupełnieniem stylizacji

Każdy z kontenerów różni się nazwą i klimatem. Domek Sosnowy położony jest pomiędzy – jakżeby inaczej – sosnami i utrzymany jest w leśnym klimacie. Drugi  – Łąkowy – stoi na łące i urzadzony jest w jasnych, ziemistych kolorach. Przygotowując sesje starałem się powtórzyć dokładnie te same kadry w obu domkach, dlatego też, różnice chcieliśmy pokazać za pomocą stylizacji każdego wnętrza. Zależało też nam na tym, żeby wnętrze wyglądało tak, jakby ktoś na chwilę je opuścił. Jak wyszło? To już możecie ocenić sami:)

 

Jak zawsze dzięki za przeczytanie całości. W najbliższym czasie na pewno podziele się z Wami technicznymi aspektami zdjęć i ich edycji. A w międzyczasie zachęcam Was do śledzenia mojego Facebooka i Instagrama.

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604