Skip links

Sesja zdjęciowa domu w zbożu

Przyglądanie się zachodowi słońca w takich okolicznościach ma w sobie coś magicznego

Fotografia wnętrz i architektury na środku pola

Ostatni weekend września spędziłem we Wronkach, małej wiosce niedaleko Giżycka gdzie na środku pola, pomiędzy snopami zboża i pasącymi się krowami powstał drewniany domek, bardzo zgrabnie i pomysłowo wpasowany w otoczenie. Zlecenie to było o tyle ciekawe, że oprócz samej sesji byłem odpowiedzialny za stylizacje i zdjęcia samego budynku. Od dłuższego czasu staram się, żeby oferowana przeze mnie fotografia wnętrz była usługą kompleksową, obejmującą również stylizację fotogafowanych obiektów.

Bryła domku w oczywisty sposób nawiązuje do snopów zboża

Jak wyglądają przygotowania do sesji zdjęciowej

Z racji tego, że oprócz samych zdjęć odpowiedzialny byłem również za stylizację wnętrza, przygotowania do sesji zdjeciowej zaczeły się już kilka tygodni przed samymi zdjęciami. Na podstawie zdjęć domku otrzymanych od Klienta, przygotowałem plan sesji w którym wstępnie zaplanowałem kadry i szczegółowo wypisałem listę produktów i dekoracji potrzebnych do przygotowania wnętrza. Zależało mi na tym, aby pokazać wnętrze w jak najbardziej przytulny sposób i zostawić odbiorców z wrażeniem jakby domek był zamieszkały a lokatorzy po prostu na chwilę opuścili jego wnętrze.

Współnie z klientem ustaliliśmy, że na zdjęciach postaramy się wykorzystać dekoracje dostępne na wyposażeniu domku oraz lokalne produkty spożywcze takie jak wiejskie jajka, warzywa i owoce z ogródka Gospodarzy oraz grzyby z pobliskiego lasu.

Dwie wersje łazienki: dzienna i nocna

Łazienka w Domu w zbożu, z fotograficznego punktu widzenia jest wdzięcznym pomieszczeniem do fotografowania. Z tego też względu, postanowiłem zaprezentować jej dwie odsłony: dzienną i nocną. Za dnia, w zależności od pory roku, zza okna możemy podziwiać kojący widok łąki lub kłosów zboża. Może się też zdarzyć, ze zajrzy do nas pasąca się krowa lub ciekawski lis.

Z kolei nocą, możemy podziwiać gwiazdy na niebie. Dochodzi do tego ciekawe, punktowe oświetlenie budujące intymny i ciepły klimat. Zawsze cieszę się, kiedy fotografia wnętrz pokazuje również klimat miejsca.

Mat Pawelski Fotografia wnętrz łazienka noc, wanna
Punktowe światło podkreśla intymny i ciepły klimat miejsca

Otwarty salon z wielkimi oknami

Całe dolne piętro Domu w zbożu jest idealnie oświetlone dzięki dużym oknom. Dzięki temu, całe wnętrze mogłem fotografować zupełnie bez użycia lamp błyskowych. Oprócz tego, że zaoszczędziło mi to czasu przy sesji i post produkcji to równocześnie pozwoliło zachować klimat miejsca i ukazać to, jak w zależności od pory dnia słońce może zmieniac klimat miejsca

Mat Pawelski Fotografia wnętrz
Dzięki dużym oknom nie można narzekać na brak światła, nawet w pochmurny dzień
Mat Pawelski Fotografia wnętrz
Mocne słońce świetnie oświetla całe wnętrze

Do tego wysokość domku i użytkowa antresola na górze pozwoliła na złapanie ciekawego ujęcia z góry.

fotografia wnętrz, sesja mieszkania, salon, kanapa

Na sam koniec zdjęcia z zewnątrz

Ostatniego dnia zdjęciowego, na sam koniec udało mi się wyczekać na przepiękny zachód słońca. Dzięki temu udało mi się uchwycić domek oblany ciepłymi promieniami słońca.

drewniany domek na polu
taras fotel zachód słońca

Podsumowanie sesji

Sesja Domku w zbożu trwała dwa dni zdjęciowe. Powstał z tego bardzo ciekawy materiał i z tego co wiem od Gospodyni oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Bardzo cieszy mnie to, że mogłem się do tego przynić swoimi zdjęciami, które co warto nadmienić nie powstałyby dzięki zaufaniu i współpracy Gospodarzy obiektu.

Ofertę Domu w zbożu możecie sprawdzić w serwisie Slowhop. Jest to już moja druga realizacja na potrzeby tego serwisu po sesji dla Into the Las.

Dzięki za przeczytanie całości. Jak zawsze zachęcam Was do śledzenia mojego Facebooka i Instagrama.

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604

Leave a comment