Skip links

EKK Projektowanie wnętrz

Fotografia wnętrz dla studia projektowego EKK

Sesja zdjęciowa dla Ewy z Biura Projektowego EKK odbyła się w marcowy poranek. Z racji tego, że mieszkanie jest już zamieszkane przez właścicieli mieliśmy 2 godziny na sfotografowanie całości.  Stylylizacją zajeła się Ewa, ja mogłem skupić się tylko i wyłącznie na zdjęciach. Przed sesją otrzymałem wizualizacje projektu więc cały plan zdjęć miałem już w głowie.  Takie rozwiązanie jest istotne szczególnie w sytuacji w której na sesję zdjeciową mam określoną ilość czasu.  Dzięki temu 2 godziny w zupełności wystarczyły na zrobienie wszystkich potrzebnych kadrów.

Techniczne aspekty fotografii wnętrz

Wnętrze fotografowałem w pochmurny poranek. O tylę o ile w sypialni musiałem posiłkować się lampą błyskową to w salonie, z dużymi oknami i cieńkimi firanami mogłem zostać przy świetle naturalnym. Coraz częściej staram się pracować z wykorzystaniem światła natualnego. Szczególnie we wnętrzach, które mają duże, przysłonięte firanami okna, które działają wtedy jak duża blenda. Zależało mi równiez na tym, żeby uzyskać ciepły, przyjemny ton zdjęć.  Podkreśla to przyjemny ton ceglanej ściany i drewnianej podłogi.

Fotografia wnętrz z uzupełnieniem stylizacji

Tak jak napisałem na początku, z racji tego, że mieszkanie było już zamieszkane, nie korzystaliśmy z usług stylistki. Tę rolę przejeła Ewa która zaprojektowała to wnętrze. W sprawny sposób przygotowała stylizację w salonie oraz kuchni, z wykorzystaniem zarówno rzeczy właścicieli, jak i wykorzystując kilka przygotowanych przez siebie dodatków. Jak widać na zdjęciach, wystarczy kilka właściwie ułożonych dodatków, aby stworzyć ciekawą aranżację.

Jak zawsze dzięki za przeczytanie całości. W najbliższym czasie na pewno podzielę się z Wami technicznymi aspektami zdjęć i ich edycji oraz kolejnymi sesjami które czekają na publikację. A w międzyczasie zachęcam Was do śledzenia mojego Facebooka i Instagrama gdzie pojawiają się wszystkie realizowane przeze mnie projekty. Inne sesje realizowane dla projektantów wnętrz możecie zobaczyć np. tutaj

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości, to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604