Skip links

Bekier Studio

Fotografia wnętrz dla studia projektowego Bekier Studio

O tym, że fotografia wnętrz na zlecenie projektanta zdecydowanie różni się od sesji realizowanych dla np. prywatnych właścicieli na potrzeby sprzedaży lub wynajmu pisałem już wcześniej m.in. tutaj. Natomiast mimo tego, że sesje takie są bardziej wymagające i czasochłonne, to jednak finalny efekt zawsze nagradza wysiłek włożony w samą sesję oraz jej postprodukcję.

W przypadku tej sesji fotografowaliśmy projekt oddany już do użytku, a więc zamieszkały już przez klienta. W takim przypadku stylizacja ogranicza się najczęściej do dodania kilku drobnych dodatków i właściwego ułożenia dekoracji właścicieli. Dlatego też tym razem, nie korzystaliśmy z pomocy stylistki.

Techniczne aspekty fotografii wnętrz

Wnętrze fotografowałem w jasny i słoneczny dzień, dlatego też nie było wielkiej potrzeby doświetlania wnętrza lampą błyskową. Tak naprawdę ograniczyłem światło błyskowe jedynie do kuchni, do której docierało trochę mniej światła. Wykorzystałem tam jednak źródła światła zaprojektowane przez biuro projektowe. Pozwoliły mi one nadać odrobinę klimatu do wnętrza, a jednocześnie rozjaśnić wnętrza oszklonych szafek. Na całe szczęście, do podświetlenia szafek inwestorzy użyli dobrej jakości taśm LED. Tańsze taśmy potrafią migotać w sposób widoczny tylko przez matrycę aparatu a więc potrafią przyspożyć sporo problemów podczas edycji zdjęć.

Fotografia wnętrz z uzupełnieniem stylizacji

Tak jak napisałem na początku, z racji tego, że mieszkanie było już zamieszkane, nie korzystaliśmy z usług stylistki. Tę rolę zajął Paweł, właściciel Bekier Studio. W sprawny sposób przygotował stylizację w salonie oraz kuchni, z wykorzystaniem zarówno rzeczy właścicieli, jak i wykorzystując kilka przygotowanych przez siebie dodatków. Jak widać na zdjęciach, wystarczy kilka właściwie ułożonych dodatków, aby stworzyć ciekawą aranżację.

Jak zawsze dzięki za przeczytanie całości. W najbliższym czasie na pewno podzielę się z Wami technicznymi aspektami zdjęć i ich edycji. A w międzyczasie zachęcam Was do śledzenia mojego Facebooka i Instagrama. Inne sesje realizowane dla projektantów wnętrz możecie zobaczyć np. tutaj

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości, to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604