Skip links

Aparthotel Narciarska 2

Fotografia wnętrz nowopowstałego Aparthotelu

Fotografia wnętrz jest idealnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju obiektów hotelowych. Począwszy od pojedyńczych mieszkań na wynajem krótkoterminowy, poprzez hotele na aparthotelach kończąc. I właśnie tego typu obiekt miałem okazję fotografować na początku 2020r

Fotografia wnętrz to nie tylko same zdjęcia

Przygotowania do samej sesji zdjęciowej rozpoczeły się kilka miesięcy przed samą sesją. Wspólnie z Właścicielem obiektu ustalaliśmy zakres usługi. Porównując oferty innych aparthoteli wiedzieliśmy, że aby się wyróżnić musimy ożywić wnętrza i dodać do nich takie elementy, które przykują uwagę potencjalnych klientów. Z racji swojego doświadczenia zarówno w fotografi wnętrz jak i ich stylizacji wziąłem na siebie odpowiedzialność za przygotowanie planu dekoracji i stylizacji samej sesji. Zależało nam na tym, żeby dekoracje pasowały do klimatu pomieszczeń. Z drugiej strony aby nie były to sztampowe i oczywiste rozwiązania jak kieliszek wina i croissant (bez urazy dla wina i croissanta:)).  Zadanie było o tyle trudne, że do stylizacji miałem 20 osobnych apartamentów oraz strefę Spa. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się trochę więcej o stylizacji i przygotowaniu sesji to zachęcam do sprawdzenia mojego wpisu na blogu.

Kiedy jest idealny czas na taką sesję?

Sesja każdego obiektu hotelowego to oczywiście inwestycja. Zdjęciami z takiej sesji, możemy reklamować się przez kolejnych kilka lat. Wiadomo jednak, że każdy myśli o minimalizacji kosztów. Jak nie trudno się domyślić, każdy fotografowany apartament musi być wyłączony z możliwości jego najmu. Na całe szczęscie, razem z Właścicielem obiektu, udało nam się “wstrzelić” w czas pierwszego lockdownu, kiedy to wszystkie obiekty hotelowe musiały być zamknięte. Dlatego też, sesja zdjęciowa (która trwała prawie 5 dni) nie generowała dodatkowych kosztów. Z drugiej strony taka sesja wymagała nielada odwagi od Właściciela. Pamiętamy przecież jak niepewny był to okres. Jak wiele niawiadomych odnośnie samego wirusa jak i trwania widzieliśmy. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wszystkie obiekty które zaryzykowały i wykorzystały czas lockdownu na m.in sesje zdjęciowe wyszły na tym bardzo dobrze.

Finalny efekty

Finalny efekt sesji zdjęciowej mogłem zaprezentować Właścicielowi niecały miesiąć później.  Finalnie dostarczyłem ponad 120 obrobionych zdjęć, które do dzisiaj służą za reklame obiektu w sieci. Wiem, że efekty sesji był na tyle zadowalający, że obiekty ciągle się rozwija –  w zeszłym roku powiększył się między innymi o letni, zewnętrzny basen. Sama sesja była do tej pory jednym z największych projektów jakie miałem okazję fotgrafować. Ale przy tym, nauczyła mnie wiele w kwestii organizacji, stylizacji i postprodukcji zdjeć.

Jak zawsze dziękuje za przeczytanie tego wpisu.

A jeśli chcielibyście zlecić mi sesje Waszej nieruchomości to zachęcam do kontaktu:

info@matpawelski.com

500 254 604

A po więcej aktualizacji zapraszam Was na mojego facebooka i instagrama